Для випускників українських шкіл державне вищу освіту в Європі, як правило здається чимось недосяжним, і найреальнішим шансом отримати висококласне державне вищу освіту є вступ до вищих навчальних закладів Республіки Польща.

Це і зручне географічне розташування Польщі, легкість в навчанні і розумінні польської мови, так як українська мова має 90 відсотків коренів з польською мовою і швидке вивчення.

Вступити до державних ВНЗ Республіки Польща можуть випускники шкіл з повною загальною середньою освітою і ВНЗ України при цьому вартість навчання у ВНЗ в рамках цієї програми !!! відповідає вартості освіти в Україні, а якість освіти чудове і аналогічно провідним вищим навчальним закладам Європи таким як Великобританія, Німеччина, Австрія, Франція.

При зарахуванні до ВНЗ студенти отримують довгострокові візи з правом безперешкодного пересування в країнах Шенгенської зони. Вартість проживання і харчування аналогічна вартості в Україні.

За погодженням з державними ВНЗ Республіки Польща, річний курс Польської мови майбутні абітурієнти проходять в Науково-методичному центрі «Наука двох народів», і відразу надходять не на нульовій, а на перший курс Державних ВНЗ Польщі.

Курс польської мови викладається носіями Польської мови – викладачами Польського походження, що найбільш оптимально дозволяє навчити майбутніх абітурієнтів не тільки граматичним знань, але правильно скорегувати фонетичне вимова.

У Республіці Польща діє дворівнева система вищої освіти і третій рівень науковий:

1. Бакалаврат – після трьох років навчання на першому рівні по програмі підготовки бакалавра Ви отримуєте ступінь і диплом, після чого Ви можете продовжувати освіту на другому рівні.

2.Магістратура – другий рівень, передбачає 1,5 – 2 роки навчання (в залежності від мови навчання).

3. Докторантура – третій рівень, що передбачає навчання та наукову діяльність до 4 років, з подальшим захистом дисертації і привласнення вченого ступеня – доктор (кандидат наук-укр.)

Навчальний рік починається як правило на початку жовтня і включає зимову екзаменаційну сесію. Другий семестр триває з середини лютого до середини червня, включаючи літню екзаменаційну сесію. Навчання проводиться у формі лекцій, уроків, семінарів, лабораторних робіт і дискусій.

Тривалість навчання в вузах Польщі

Програма підготовки бакалавра – 3 – 3,5 року (6 – 7 семестрів).

Магістратура 1,5 – 2 роки (4 семестри).

На технічних спеціальностях присвоюється звання – інженер.

Відвідування лекцій не завжди обов’язково, але обов’язкове складання іспитів. Таким чином, студентам, які не мають навичок організації навчального процесу, варто навчитися планувати час, необхідний для навчання.

У Республіці Польща існує система переведення на наступний семестр “з умовою доздачу незданих іспитів”. Іноді студенти сприймають це як необов’язковість здачі деяких предметів. Однак студент не отримає диплом до тих пір, поки не здасть всі іспити і не набере необхідні бали за Європейською системою перерахунків балів, яка застосовується в польській системі освіти.

Чому обирають вищу освіту в Польщі?

• вартість навчання у вузах Польщі істотно нижче, ніж в аналогічних програмах в інших вузах Європи;

• вступати до університетів Польщі можна відразу після закінчення школи, на відміну від інших країн Європи, де, через відмінності в системі вищої освіти, необхідно бути як мінімум студентом 1-2 курсу університету;

• витрати на проживання, харчування, транспорт в Польщі нижче, ніж у Великобританії, Німеччині, Австрії та інших країнах Європи й співставні з Україною;

• студенти вузів Польщі мають право працювати без обмежень в період навчання;

• після закінчення вузу існує можливість укладення робочого контракту з фірмами Європи;

• існує можливість проходження практики та стажування під час навчання у вузі (в тому числі за кордоном Польщі);

• після отримання диплома, іноземні студенти мають право працювати в Польщі без дозволу на роботу;

• студенти автоматично отримують відстрочку від армії;

• близькість культури і мови дозволяє студентам легко адаптуватися і вільно спілкуватися з однолітками;

• студенти отримують Шенгенську візу, а значить, можливість безперешкодно відвідувати всі країни Шенгенської угоди.

Навчання в Республіці Польща – це не тільки отримання якісної європейської освіти за доступними цінами, а й вільне переміщення по Євросоюзу і право на роботу в країні!

Польські академічні традиції ведуть свою історію з 14 століття. Саме в Польщі знаходиться одні з найстаріших університетів Європи. Республіка Польща є членом Європейського Союзу, і на даний момент утворення в Польщі має масу додаткових переваг.

Дипломи Державних !!!! польських вузів автоматично визнаються у всіх країнах Європи, при цьому додаткове підтвердження не потрібно, а сама система освіти в країні функціонує по європейським стандартам.

Також освіту в Польщі відповідає Міжнародним нормам класифікації освіти (ISCED).

Для надходження абітурієнту необхідно мати, як мінімум, атестат зрілості.